ukr.coolreferat.com.ua страница 1
скачать файл
ЗНО – неминучий етап життя для тих, хто хоче здобути вищу освіту. У перекладі з англійської  test означає «перевірка». І справді, під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини – від знань до якостей пам’яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах.

ЗНО – неминучий етап життя для тих, хто хоче здобути вищу освіту. У перекладі з англійської  test означає «перевірка». І справді, під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини – від знань до якостей пам’яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненість у своїх силах.

Як краще підготуватися до тестування

1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе всі книжки, диски, телепрограму, вимкніть телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.

2. Почніть учити з важких, незрозумілих тем, а деякі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме як дамоклів меч, не даючи вам спокою. У результаті якість запам‘ятовування тем, які даються складно, різко знижується, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.

3. Справжня мати навчання – не повторювання , а використання.

Не тримайте знання у собі, як у сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх та відповідайте вдумливо і серйозно , бо добра репетиція – запорука успішної вистави.

4. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть , це довго і дає ускладнення: варто перехвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вивчений у такій спосіб, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказаний, ніж п’ять разів прочитаний без переказу. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.

5. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил пізнанням науки. Не забувайте, що відпочинок теж необхідний. Не заборонена корисна праця на благо сім‘ї: помийте підлогу, сходіть до магазину.

6 Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч чи добре виспатись – справа індивідуальна.

Поради батькам.

 • Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей. Нормальний сон і відпочинок зменшить навантаження на  нервову систему.

 • В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, моркві, ожині, горіхах. Суниця, банани допоможуть зняти стрес і підвищити настрій. Корисні родзинки, у них багато калію, який зміцнює нервову систему. Збільште порції споживання їжі за рахунок фруктів, овочевих салатів. Шоколад теж підвищує життєвий тонус, нормалізує артеріальний тиск.

 • Не забувайте і про те, що не всі люди однакові: сову» важко примусити працювати о  годині ранку, а «жайворонок» навряд чи буде засиджуватися до 2-3 години ночі.

 • Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв’язувати їх. Займіть позицію «друга» для своїх синів та дочок. Підбадьорте їх, хваліть за те, що вони роблять добре.

 • Спробуйте створити позитивний психологічний клімат у сім`ї. Дитина має почуватися комфортно.

 • Зменшіть перегляд телепередач. Переконайте дітей – життя без телевізора є.  Задовго до ЗНО

 • Спочатку підготуй місце для занять. Забери зі столі усі зайві предмети, зручно розклади свої зошити, підручники, ручки тощо;

 • Можна доповнити інтер’єр кімнати жовтим та фіолетовим кольорами, оскільки вони підвищують розумову активність. НЕ потрібно перефарбовувати стіни, а достатньо картини, занавіски, серветки,  лампи, тощо.  Також цікаво зауважити, що за твердженням вчених запах лимону у вашій кімнаті підвищує розумову працездатність на 20%.

 • Склади план своєї роботи.  Перед тим визнач -  Хто ти є ? -  сова чи жайворонок.  Склади  план занять на кожен день. Важливо чітко знати, що ти робиш і не говорити усім оточуючим:  « Я займаюся чи готуюсь» , а « Я вивчаю саме певний розділ, конкретний матеріал»;

 • Починай із найважчого, але посильного. Легше і приємніше залишай на після обіду

 • Змінюй заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хв. Максимум уваги досягається після 10-15 хв. від початку роботи. Тривалість перерв у першій половині дня  не повинна перевищувати 5-10 хв. У другій половині дня тривалість кожної наступної перерви збільшуйте на 5 хв. Не забувай у час відпочинку робити зарядку, займатися спортом, робити короткі прогулянки, допомагати батькам, тобто повністю відволікатися від навчання на короткий час. .

 • Тренуйся щоденно робити тести. Роби це із секундоміром.

 • Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, вчися робити короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядай.

 • Регулярно повторюйте матеріал, бажано через 10 хв, після того, як ви вивчали новий матеріал, а згодом через добу. Кожне  наступне повторення повинно бути коротшим попереднього.

 • Займайся самопереконанням, При всій свій простоті, це є дуже дієва зброя. Повторюй про себе . Я знаю багато, я спокійний, я впевнений, я розумний і т.д. , я напишу добре тестування. День перед здачею ЗНО.

 • Багато хто вважає, що щоб повністю підготуватися до іспитів бракує одного дня. Це невірно.  Вже після обіду важливо  припинити готуватися, здійснити прогулянку на свіжому повітрі, прийняти душ, підготувати  одяг,  документи, інші необхідні речі. У день ЗНО

 • Будь сконцентрованим. Не звертай уваги на поведінку оточуючих. Для тебе повинен існувати лише текст завдань і годинник.

 • Дій швидко, але не поспішай.  Перед тим як дати остаочну відповідь , двічі прочитай завдання, переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

 • Спочатку берись за ті завдання, у правильності відповідей на які ти не сумніваєшся.  

 • Пропускай!  Потрібно навчитися швидко пропускати важкі  і незрозумілі завдання, щоб згодом до них повернутися.

 • Читай завжди уважно завдання до кінця.  Розуміти завдання з перших слів і добудовувати закінчення за допомогою власної уяви – це надійний шлях до помилок.

 • Думай лише про поточне завдання. Коли ти бачиш нове завдання, забудь про попереднє.

 • Якщо попереднє завдання тобі не під силу, забудь про цю проблему. Наступне завдання це шанс набрати додаткові бали.

 • Використовуй методику виключення.  Якщо не знаєш правильної відповіді , то можна розпізнати усі невірні відповіді в силу їхньої абсурдності. 

 • Заплануй два круги. Завжди перевіряй себе. Навіть якщо відповідь легка і однозначна на перший погляд.

 • Вгадуй. Довірся власній інтуїції і вона разом із твоїм  логічним мисленням  допоможе тобі.
скачать файлСмотрите также:
Як краще підготуватися до тестування
0.43kb.
Бланкове тестування (письмово, на папері)
0.43kb.
Під час проведення тестування
0.48kb.
Не заливайте рослини в горщиках. Корінню потрібна не лише вода, але і повітря – постійно
0.43kb.
Зовнішнє незалежне оцінювання
0.43kb.
Психологічна готовність учнів до зовнішнього незалежного оцінювання 2010 Психологічна готовність до тестування це
0.43kb.
Історія України зно 2009
0.43kb.
Положення про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти Наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 17. 10. 2011 року №92
0.43kb.
Інформації про умови проведення зно та джерелом матеріалів, що забезпечать якісну й своєчасну підготовку до тестування. Очікувані результати Використання запропонованих матеріалів дозволить учням
0.43kb.
Тестування Що зварила мама?
0.43kb.
Краще раз відчути, ніж сто разів побачити
0.43kb.
Девіз: “якщо хочеш змінити світ на краще – почни з себе.”
0.43kb.