ukr.coolreferat.com.ua страница 1
скачать файл
Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину.

 • Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави (Словаччина) і закінчується на південному сході поблизу Залізних воріт (Румунія). Довжина Карпат приблизно 1500 км. Дугою із трьох сторін оточують вони Середньоєвропейську низовину.У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно- східній, де розташовані Українські Карпати, вона звужується до 100-120 км. Розміри Карпат від площі України близько 5%.

 • У північно-західній частині їхня ширина становить 240 км, у південно-західній - 340, а в північно- східній, де розташовані Українські Карпати, вона звужується до 100-120 км. Розміри Карпат від площі України близько 5%.

Карпатська гірська дуга й прилягаючі до неї пагорби, високогір’я й рівнини пройшли складний шлях геологічного розвитку.

 • Карпатська гірська дуга й прилягаючі до неї пагорби, високогір’я й рівнини пройшли складний шлях геологічного розвитку.

 • У наші дні ця область перебуває в проміжному стані. Тут завершилися інтенсивні тектонічні рухи, і в той же час не наступив період повної консолідації й стабільності, характерний для платформ.Карпатська гірська споруда є частиною Альпійської (або Середземноморської) складчатої системи, яка розвинена в Південній Європі, Північній Африці, через Малу та Середню Азію аж у Гімалаї. Враховуючи той факт, що складчаті споруди утворюються внаслідок горотворчих процесів у геосинкліналях, можна говорити про два етапи геологічного розвитку Карпатської гірської споруди, а саме – геосинклінальний і орогенний.

 • Карпатська гірська споруда є частиною Альпійської (або Середземноморської) складчатої системи, яка розвинена в Південній Європі, Північній Африці, через Малу та Середню Азію аж у Гімалаї. Враховуючи той факт, що складчаті споруди утворюються внаслідок горотворчих процесів у геосинкліналях, можна говорити про два етапи геологічного розвитку Карпатської гірської споруди, а саме – геосинклінальний і орогенний.Українські Карпати складаються:

 • Українські Карпати складаються:

 • з гірської системи

 • міжгірної Закарпатської низовини

 • передгірної Передкарпатської височини.

 • Найвища вершина - гора Говерла 2061 м.Широкі карпатські хребти з м'якими обрисами подекуди порізані глибокими (понад 1000м) поперечними долинами із стрімкими схилами. Вони утворилися внаслідок розломів під час новітніх тектонічних процесів і поглибилися річками.

 • Широкі карпатські хребти з м'якими обрисами подекуди порізані глибокими (понад 1000м) поперечними долинами із стрімкими схилами. Вони утворилися внаслідок розломів під час новітніх тектонічних процесів і поглибилися річками.Гірська система Українських Карпат простягається кількома паралельними пасмами, що розмежовані видовженими міжгірними долинами.

 • Гірська система Українських Карпат простягається кількома паралельними пасмами, що розмежовані видовженими міжгірними долинами.

 • Вододільно-Верховинські Карпати – середня вісь Українських Карпат. Хоча вони і не найвищі в гірській системі (максимальні абсолютні висоти сягають 1700 м), проте є головним карпатським вододілом між басейнами річок Дністра і Тиси. Там пролягають найважливіші перевали (Ужоцький, Яблуницький), через які проходять шляхи , що сполучають Передкарпаття і Закарпаття.Полонинсько-Чорногорські Карпати

 • Полонинсько-Чорногорські Карпати

 • найвищі, вони охоплюють Полонинський хребет, гірські масиви Свидовець і Чорногора та Гринявські гори. Висоти найвищих вершин сягають максимальних значень на Чорногорі , де шість з них здіймаються вище 2000 м над рівнем моря. Там височить і найвища вершина України – г.Говерла ( 2061 м).


скачать файлСмотрите также:
Розміри карпат
0.43kb.
Велика гірська система Карпат починається недалеко від Братіслави
0.43kb.
Велика Британія
0.43kb.
Дела давно минувших дней
0.43kb.
Рельєф і геоморфологічна будова Українських Карпат
0.43kb.
Українські Карпати відносно молоді гори, їх вік становить 25 млн років. Гірська система сформувалась у альпійську епоху горотворення
0.43kb.
У багатьох усних народних творах оспівується як місце трагічних битв помітне підвищення на східних межах нашої Донеччини, недалеко за містом Сніжним Савур-Могмла
0.55kb.
Велика геоморфологічна область Українське Полісся включає три підобласті: Волинське, Рівненське і Київське Полісся
0.43kb.
Спаравжнє їм’я Чингісхана- темуджи́н, Темучи́н. Родився недалеко від річки Онон. Батько Есугей-багатура був вождем монгольського племені, а мати Оелун
0.43kb.
Грунти Українських Карпат утворились під впливом: Грунти Українських Карпат утворились під впливом
0.43kb.
На півдні Кримського півострова. Простягається вздовж чорноморського узбережжя на 180 км із південного-заходу на північний-схід, від мису Айя на околицях Балаклави до мису Іллі біля Феодосії
0.43kb.
Не кожний опір біді нагороджується порятунком від загибелі, та уся загибель починається з втрати волі. Л. Леонов
0.43kb.